Haberler

TOSFED Ralli Kupası´nda yağmurlu final
2014 TOSFED Ralli Kupası’nda sezonun son yarışı olan Rally Şile, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından Şile Belediyesi, SGS ve Auto Club katkıları ile 22-23 Kasım tarihlerinde İstanbul Şile’de organize edildi.

22 Kasım Cumartesi akşamı Şile Belediye Meydanı’ndan TOSFED Başkanı Metin Çeker ve Şile Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Güllüce tarafından verilen start ile başlayan yarışın ilk gününde, start alan 31 ekip ilk olarak Şile seyirci özel etabında kozlarını paylaştı…

23 Kasım Pazar sabahı 09:00’da direksiyon başına geçecek ekipler, bu yarışta Bostancı ve Eskişehir isimleri ile geçilen Teke ve Darlık özel etaplarını 3’er kez geçerek Şile iskele meydanında yer alan finiş podyumuna ulaşabilmek için ter döktüler.

YAĞIŞLI HAVA EKİPLERİ ZORLADI

Yağışlı hava nedeni ile oldukça zorlanan ekipler arasından, 7’si çeşitli sebeplere abandone olarak yarışa erken veda etmek zorunda kaldı. Zorlu rallinin sonunda, genel klasmanda Tansel-Yüksel Karasu kardeşlerin birinci olduğu rallide, Erdinç-Ergun Yeşilyurt kardeşler ikinci ve Ali Gülan-Ahmet Yörük ekibi de üçüncü oldular.

Kategori 1’de Ford Ka ile yarışan İstanbullu Süheyl Polatoğlu-Hakan Uçucu ekibi birinciliğin sahibi olurken, Antalya’dan Fiat Palio ile yarışan Mehmet Civelek-Erdal Boz ikinciliği ve İstanbul’dan Gürkal Menderes-Metin Filiz çifti de Lada Samara Sport ile üçüncülüğü elde ettiler.

Kategori 2’de İstanbul’dan Erdinç-Ergün Yeşilyurt kardeşler Citroen Saxo VTS ile zaferlerine bir yenisini eklerken, Bursa’dan Fiat Palio ile Ali Başo-Semih Erkal ikinci ve İstanbul’dan Citroen Saxo VTS ile Gökhan Saraçoğlu-Ersin Tunç üçüncü oldular.

Kategori 3’de Kocaeli’den Peugeot 206 RC ile Tansel Karasu-Yüksel Karasu kardeşler ilk sırada yer alırken, İstanbul’dan Peugeot 306 GTI ile Murat Üçbaşaran-Oktay Öztürk ikinci ve Gaziantep’ten Ford Fiesta ST ile Erdem İlbaylı-Ceren Ergun üçüncü sırada finişe ulaştılar.

2 ekibin finişe ulaşmayı başardığı Kategori 4’de birinciliği Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Ahmet Yörük elde ederken, Fiat Palio ile İstanbul’dan Akın Bilgütay-Çiğdem Bayülgen ikinci sırada podyuma çıktılar.

Kategori 5 klasmanında ise, yoldan çıkarak aracını büyük hasara uğratmasına rağmen finişe ulaşmayı başaran İstanbul’dan Murat Güray-Hürol Menderes ekibi, Renault Clio RS ile birinciliğe uzanan ekip oldu.

Open kategoride ise, Mitsubishi Lancer Evo IX ile Erkan Güral-Aras Dinçer birinci ve Fiat Abarth Grande Punto S2000 ile Alkan Erden-Can Hergüner ikinciliği elde ettiler.

Yarışın kadın co-pilotlar klasmanında, Erdem İlbaylı ile yarışan Ceren Ergun birincilik, Akın Bilgütay ile yarışan Çiğdem Bayülgen ikincilik ve eşi Vehbi Usluoğlu ile yarışan Sonay Usluoğlu da üçüncülük kupalarını kazandılar.

KUPADA KAZANANLAR BELLİ OLDU

Kupanın son yarışının ardından; Kategori 1’de Antalya’dan Mehmet Civelek, Kategori 2´de İstanbul’dan Erdinç Yeşilyurt, Kategori 3´de Bursa’dan Hakan Ertarman, Kategori 4´de İstanbul’dan Ali Gülan ve Kategori 5´te de yine İstanbul’dan Murat Güray birincilikleri kazanan sporcular oldular.

Rally Şile yarışından özet görüntüler

Murat Güray’ ın Rally Şile kazası

Murat Günarslan’ ın Rally Şile kazası

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu