Haberler

Renault: “Hibrit RS’lere hazır olun”
Renault içindeki kaynaklara göre firmanın motorsporlarındaki deneyimini kullanarak ürettiği RS modelleri, gelecekte hibrit olarak satışa sunulabilir.

Şirket içindeki kaynaklar, Formula E’deki tüm araçların altyapısının Renaultsport’dan alındığı ve burada elde edilen deneyimin aynı Formula 1’deki deneyimin RS modellerine yansıması gibi; “RS Hybrid” modelinin oluşturulması için de kullanılabileceğini belirtiyorlar. Hibrit modelin tam olarak ne zaman tanıtılacağı konusunda bir açıklama yapılmazken, sektörel ihtiyaçlara göre bir kaç yıl sonra ortaya çıkması muhtemel gibi görünüyor.

Ne kadar bekleyeceğimiz bilinmez ancak Renaultsport ile yapılacak olan iş birliği hakkında geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Renault EV Üretim Müdürü Ben Fletcher; “Hem bizim hem de müşterilemiz için gerçekten çok ilginç bir proje olacak.” derken, bu projenin kendi hayali olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Artık az yakan ve ucuz hibrid araçları almak istiyoruz. Normal Clio, Megane da artık Hibrid olsun. Yakıta daha az para ödeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı