Haberler

Petlas’tan dört dörtlük kış lastiği
Mercedes GLC


Üstün teknolojili ürünleri Türkiye’ye kazandırmaya devam eden Petlas, 4×4 ve SUV sınıfı araçlar için özel olarak tasarlanan ürünü Explero Winter W671 ile zorlu kış koşullarında üstünlüğünü kanıtladı.

FST ile geliştirilmiş tam silikalı sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruma ve karlı, buzlu zeminlerde yüksek tutunma yeteneğine sahip. Sırt desenindeki geniş yanal oluklar ve dönme yönüne optimize edilmiş bloklar karlı zeminlerde yüksek fren emniyeti sağlarken, bu bloklar üzerindeki Z biçimli lameller ise buzlu ve karlı zeminlerde performansı arttırıyor.

Kullanıcılarından Tam Not

Islak, karlı ve buzlu zeminde üstün çekiş, yol tutuş ve frenleme özellikleriyle kullanıcılardan tam not alan Explero Winter W671, yol performansını etiket değerlerine de yansıtıyor. Neredeyse tüm ebatlarda rakiplerine oranla daha sessiz sürüş, ıslak zemin performansı ve düşük yuvarlanma direncini garanti ediyor.

Explero Winter W671 asimetrik desen tasarımı ve çevresel-yanal oluklarıyla hızlı ve etkin kar/su tahliyesi sağlıyor. Bol lamelli deseni ve özel sırt karışımıyla, buzlu ve karlı zeminlerde yüksek performans ve fren emniyetini garanti ediyor. Özgün blok dizilimiyle yol gürültüsünü minimize ederek eşsiz sürüş konforu sunuyor.

Petlas Explero Winter W671’in Öne Çıkan Özellikleri

– 4×4 ve SUV araçlar için üstün manevra kabiliyeti
– Asimetrik tip taban deseni sayesinde sessiz sürüş ve geliştirilmiş yol tutuş performansı
– Çevresel ve yanal oluklarıyla hızlı ve etkin kar/su tahliyesi
– Blok tip bol lamelli desen yapısı ve özel sırt karışımıyla, buzlu ve karlı zeminlerde yüksek yol tutuş perrformansı ve fren emniyeti
– Özgün tasarımlı blok dizilimiyle, minimize edilmiş yol gürültüsü

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu