Haberler

İngiliz atıAston Martin, Cenevre Motor Show’da yepyeni otomobili Vulcan’ın Dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü ve en canlı Aston Martin olarak tanıtılan Vulcan, 800 BG gücünde atmosferik 7.0 litre V12 motora sahip. Ürettiği gücü 6 ileri sıralı şanzımanla yere aktaran otomobil; ayarlanabilir amortisörlere, takla barlarına, değişken çekiş kontrol sistemine, yarış kaliperleri ile birlikte karbon seramik disklerin kullanıldığı Brembo fren sistemine sahip. Pistler için özel olarak geliştirildiği belirtilen Vulcan, sürücüsüne ABS fren sisteminin ayarını yapma imkanı da tanıyor.

Carbon fiber monokok şasiye sahip olan yeni Aston Martin tüm bu özelliklerine ek olarak sınırlı kaydırmalı diferansiyele de sahip. Motordan arka akslara olan bağlantıyı magnezyum tork tüpü içerisinden geçen karbon fiber şaft sayesinde yapmayı tercih eden Aston Martin mühendisleri, bu sayede daha güçlü bir şaft elde ederken ağırlığı da azaltmışlar.

Sadece 24 adet üretileceği belirten otomobilin fiyatı yaklaşık 1.5 milyon sterlin olarak açıklanırken, Aston Martin bu yüksek fiyatı vererek Vulcan’a sahip olacak olan kişilere detaylı bir pist eğitimi de verecek.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu