Haberler

1 serisi felç geçirdiDaha önceden casus fotoğrafları yayınlanan yeni BMW 1 serisi sedan’ın RM Design şirketi tarafından yapılan renderları ortaya çıktı. Piyasadaki tek arkadan çekişli hatchback ünvanını bir kenara atıp yeni 1 serisini standart olarak önden çekişli üretecek olan BMW, opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekiş sistemini de sunacak.

Doğrudan Mercedes CLA ve Audi A3 sedan’a rakip olacak yeni BMW 1 serisi sedan, motor seçenekleri olarak 3 ve 4 silindirli motorlarla gelecek. Geniş bir güç skalasına sahip olacak yeni 1 serisi sedan, 116 beygir (85 kW) güçten 231 beygir (170 kW) güce kadar birçok motor seçeneğine sahip olacak.

Tasarım olarak 2 serisi ve 3 serisinden esintiler taşıyan yeni BMW 1 serisi sedan’ın bu yıl yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanıyor.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. şu ana kadar gördüğüm en mantıklı başlık
  belden aşağısı tutmuyo yani

 2. Merhabalar, arkadan itis demeyin, lutfen demeyin.
  otopark.com arkadan cekis diyen bir site idi, lutfen itis demeyin.

 3. Çakal bmw yöneticileri şimdi biz bunu arkadan itişli yaparsak kimse 3 serisi almaz diyerek önden çeker yapmışlar 🙂

 4. ne gerek vardı 1 sedan’a ? hepsi birbirine benzemeye basladı arabaların. rezalet !

 5. BMW neden ön çekere yöneliyor anlamıyorum.bence BMW bu yönde giderse marka imajını büyük ölçüde kaybeder…

 6. Passat’ın pazar payına göz dikmişler anlaşılan. BMW’nin imajına zarar gelmez, CLA çıkınca Mercedes’in imajına bir şey oldu mu? Yeter ki diğer serileri muhafaza etsinler.

 7. Arkadaşlar, “çekiş” kelimesi “tahrik” anlamında kullanılmaktadır ve bu olay önden, arkadan veya 4 tekerden olunca da aynıdır (ingilizcesinde ve diğer dillerde olduğu gibi). çekmek – itmek olarak yön bildiren bi durum yok ortada. Dolayısıyla çekiş (yani tahrik) doğru olandır.

 8. Millet Passat alacağına Bmw alsınlar demişler galiba. İkiside önden çeker. Alanlarda Bmw’m var der en azından 🙂

 9. Valla hakkımı helal etmiyorum,
  Şaka maka çok gereksiz bir hareket oldu,madem farklı olmaktı amaç neden arkadan itiş değil bu araba

 10. BMW demek arkadan itiş demekti…
  Niçin böyle salakça bir hamle yapıyorlar anlamak mümkün değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu