Haberler

Bir boya kazaları nasıl önler?Volvo, kendini güvenliğe verdiği önemle ön plana çıkarmış bir markadır. Günümüzde de geliştirdikleri ve kullandıkları onlarca güvenlik sistemleri ve ekipmanları, onları bu konuda zirvede tutuyor. Bu kez yaptıkları ise otomobiller için değil.

Avrupa ülkelerinde bisiklet kullanımı oldukça yaygın. Çok fazla bisiklet olunca da kazalar da çok yaşanıyor. Kazaları engellemeyi kendine prensip haline getiren Volvo da, bisiklet kazalarını engellemek için yeni bir yol buldu. LifePaint adı verilen bu boya çok ilginç özelliklere sahip.

Tamamen su bazlı olan boya yansıtıcı, bir sprey aslında. Gün ışığında fark edilmezken gece üzerine gelen araba farı gibi ışıklarda yoğun bir parlaklığa kavuşuyor. Bu sayede etrafta fark edilmeniz çok rahat bir hal alıyor. Bisikletin her parçasına uygulanabilen sprey, aynı zamanda üzerinizde olan herhangi bir şeyde de kullanılabiliyor. Yaklaşık bir hafta içinde tamamen kaybolan boya, kullandığınız hiçbir şeye de zarar vermiyor.

Şu an sadece İngiltere’de satılan ürün, kısa zamanda geniş bir piyasada yer bulacak. Umarız ki bu çalışma, bisiklet kazalarında önemli miktarda düşüş sağlayabilir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. volvo 1 nisan şakası yapmayacak kadar ciddi bir marka diye düşünüyorum ama =)

  2. Bir bisikletci olarak volvoyu marka karakteri bakımından takdir ediyorum.

    Yaya hava yastığı olsun bu boya olsun sadece kar marjı yüksek adımlardan ziyade böyle adımlar atması harikulade.

    Özellikle Türkiye için çok gerekli olduğunu düşünüyorum

  3. Türkiyede hedef kitle clubber apaçiler olur, üff nasıl parlar ama anlatırken beni bile cezbetti 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu