Haberler

Ufak ama hırslı
FIA’dan Skoda’nın beklediği onay geldi; yeni Skoda Fabia R5 tam gaz yollara çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz kasım ayında Essen Motor Show’da tanıtılan Fabia R5 konseptinin üretim versiyonun fotoğraflarını yayınlayan Skoda yeni R5’i Fabia Super 2000’in boşalan koltuğuna oturtmayı planlıyor.

Fabia R5’in 1.6 turbo motoru ise en az 265 bhp üretecek ve gücünü 5 ileri şanzıman vasıtası ile dört tekerleğine iletecek. FIA regülasyonları gereği minimum 1.230 kg olan R5 ayrıca yine regülasyonlar gereği gerçekleştirilen; birden fazla hava koşulunu ve yol çeşidini içeren 10.000 km’lik test aşamasını da başarı ile tamamlamış.

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu