Haberler

İngilizler Nürburgring’de yakalandı
Üretim aşamasına yaklaşan ikinci jenerasyon MINI Clubman S, Nürburgring’de test edilirken yakalandı.

MINI’nin bir yıldan uzun süre önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda ön gösterimini yaptığı ikinci jenerasyon Clubman, kameralara karşı hiç utangaç davranmıyor. Üretime girmesine az bir süre kalan 6 kapılı aracın son dokunuşları yapılırken, daha sert versiyonu olan S modeli pistte test ediliyor.

Fuarlarda gördüğümüz konsept araç selefinden 26 cm uzun ve 17 cm geniş olarak tasarlanmıştı. Bu ölçülerin üretim versiyonuna da taşınılacağı düşünülüyor. Ayrıca Clubman’ın alametifarikası olan ters yöne açılan kapılar ve 2 parçalı bagaj kapağı korunacak.

İlk nesil Clubman’da solda bir sağda iki kapı bulunuyorken, uzayan dingil mesafesi sayesinde 2016 model Clubman’da geleneksel olan solda iki sağda iki kapılı konfigürasyona geçilecek ve kabine ulaşım çok daha kolay olacak. Yayınlanan son casus fotoğraflarda gün geçtikçe azalan kamuflaj sayesinde araçta yapılan yenilikler daha kolay anlaşılıyor. Bunlardan ilki ufak tasarım yeniliklerini barındıran ön tampon. Temel hava girişlerinin şekli değiştirilirken, sis farlarının yanına ekstra hava girişleri eklenmiş. Arka tarafa eklenen çift çıkışlı egzoz sistemi sayesinde ise S versiyonunu tanımak daha kolay hale gelmiş.

192 PS’lik (141 kW) gücünü turbo destekli 2.0 litrelik dört silindirli benzinli motorundan alan Clubman S, 280 Nm’lik maksimum tork değerine sahip. Bu rakam overboost ile 300 Nm’ye kadar çıkabiliyor. 3 kapılı MINI Cooper S’i 0’dan 100 km/s (0-62 mph) hıza 6.7 saniyede çıkaran bu güç ünitesinin ağırlık dezavantajı nedeniyle Clubman S’te biraz daha ağır kanlı davranacağını öngörebiliriz.

Yeni MINI Clubman’ın Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu