Haberler

Daha güçlü AMG
Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya çıkan ve oldukça ses getiren Mercedes AMG GT’nin güçlendirilmiş versiyonu Nürburgring’de görüntülendi. Üzerinde yoğun kamuflaj olmasına rağmen araçta yapılan görsel değişiklikler kolayca gözlemlenebiliyor.

Yenilenmiş tampon ve büyütülmüş arka spoyler araca hem daha sportif ve agresif bir görüntü vermiş hem de daha aerodinamik olmasını sağlamış. Kaputun altındaki motor hakkında ortada fazla bir bilgi olmasa da mevcut AMG GT’de bulunan çift tubolu 4 litre V8’in güçlendirilmiş versiyonu olduğu düşünülüyor. Tahmini olarak 550 beygir gücünde olacak araç 0’dan 100 km hıza standart AMG GT’den 0.2 saniye daha hızlı yani 3.4 saniyede ulaşbilecek.

 

Etiketler

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı