Haberler

Modaya uymuş
Lexus, 22-29 Nisan tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan Şanghay Otomobil Fuar’ında pek çok modeliyle birlikte RX 200t F SPORT modelini de sergileyecek.

Nisan ayının başında New York’ta tanıtılan dördüncü jenerasyon RX, hatırlanacağı üzere; 3.5 litrelik V6 motora sahip RX 350 ve yine aynı motorun elektrik motoruyla desteklendiği RX 450h modeliyle sahne almıştı. New York’ta RX 200t F SPORT modeliyle alakalı detaylı bilgi vermeyen Lexus, sonunda bu modelin dört silindirli 2.0 litre hacminde aşırı beslemeli benzinli motora sahip olacağını duyurdu.

RX 200t  F SPORT’ta kullanılacak motorun gücü 228 Bg olarak açıklanırken bu motor; akıllı değişken supap zamanlama sistemi, düşük ataletli turbo ve silindirlere giren sıcak havayı su ile soğutmayı sağlayan intercooler gibi teknolojileri bünyesinde barındıracak. Motorun ürettiği gücü 6 ileri otomatik şanzımanla yere aktaracağı belirtilen otomobilin etkileyici bir ara hızlanma deneyimi sunması için şanzıman oranları da özenle belirlenmiş.

Daha fazla teknik detay vermeyen Lexus’un kısa bir süre içerisinde modelin tüm bilgileriyle birlikte fiyatını da açıklayacağı tahmin ediliyor.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı