Haberler

Çok çalışmaları gerektiğini sonunda anladılar
Mercedes GLC


Citroen C-Zero ve Peugeot iOn fiyaskolarından sonra PSA grubu kendi şarj edilebilir hibrit araçlarını üretme kararı aldılar.

Daha önce Mitsubishi’nin i-MiEV platformu birebir kopyalanarak yapılan otomobiller hiç ilgi çekmemiş tam bir fiyasko olmuşlardı. PSA, DS5 ve 508 HYbrid4 model isimli dizel hibrit modeller üretmiş bu modellerde arzu edilen talepleri görmemişti.

PSA bütün bu kötü denemelerinden sonra bu defa işi sıkı tutmaya karar verdi. Hedef 2020. Çok çalışıp müşterilerinin talepleri doğrultusunda harika bir şarjlı hibrit yapacaklar. Umarız planları tutar ve Fransızlar’dan devrim niteliğinde araçlar görürüz.

Lüks segment içinde PHEV (Plug-in Hybrid Electrical Vehicle) yapmayı planlayan ikili hedef olarak Passat GTE’yi kendilerine hedef seçmişler. PSA’nın CEO’su Carlos Tavares çok karmaşık bir teknoloji olan hava kompresörlü hibrit teknoloji üzerinde çalıştıklarını da açıklamıştı. Belki de gizli devrim yapma niyetinde olabilirler.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu