Haberler

Püfür püfür
Otomobillere verdikleri yepyeni bakış açılarıyla ün kazanan X-Tomi Design ve RM Design, 2016 Chevrolet Camaro’nun convertible karoserine ait yeni tasarımlarını paylaştılar.

Yeni Camaro’nun geçtiğimiz hafta gerçekleşen tanıtımından çok kısa bir süre sonra X-Tomi Design ve RM Design tarafından ortaya çıkarılan Camaro Convertible konsepti, üretim modeline çok yakın bir tasarım diline sahip. Bilindiği üzere otomobil üreticileri, coupe karoseri convertible’a dönüştürürken coupe’deki akıcı tasarımın devam edebilmesini ister ancak pek çok modelde olduğu gibi bu akıcılığı convertible karosere aktaramazlar. X-Tomi ve RM birlikteliğiyle ortaya çıkan Camaro Convertible konseptinin üstü açık fotoğraflarına bakacak olursak modelin tasarım çizgisi convertible karoser için oldukça uygun görünüyor.

Model gamına eklenmesi durumunda 2016 Camaro’da da kullanılacak olan; 2.0 litre 275 BG, 3.6 litre 335 BG ve 6.2 litre 455 BG’lik güç üreten üç farklı motor seçeneğiyle alınabilecek olan Camaro Convertible’ın kısa bir süre sonra tanıtılacağı konuşulurken coupe karoserin bu yılın sonunda satışa çıkacağı belirtiliyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu