Haberler

Renault şehre indi
Renault, Hindistan’da geliştirilen şehir otomobili Kwid modelini gün yüzüne çıkardı. Otomobilin 4700 Dolarlık fiyatıysa dikkat çekiyor.

Üreticiler, Hindistan pazarı için ucuz otomobiller geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor. A segmentinde bir şehir otomobili olarak tasarlanan Kwid, 3,68 metre uzunluğunda ve sadece 1,58 metre genişliğinde. Yüzü, Dacia Sandero modeliyle önemli derecede benzerlik gösteren Kwid’in arka tasarımıysa, Clio, Zoe ve Captur modellerine gönderme yapıyor. Plastik dodikler, şehir içindeki ufak kazalar için düşünülse de maceracı bir görünüme katkıda bulunmuş.
Minimalist iç mekanda kokpit tasarımı da Sandero ve Captur modellerinin karışımından elde edilmiş gibi görünüyor. Dijital gösterge tablosu ve 7 inçlik dokunmatik multimedya ekran, ucuz bir otomobil için önemli detaylar.
Yılın ikinci yarısında Hindistan’da satışa çıkacak olan Kwid, Renault ile Nissan’ın ilk CMF-A platformu otomobili olması açısından da önem taşıyor. Küçük Renault’da 0,8 litrelik benzinli motora ve 5 ileri manuel şanzımana yer verilecek. Bu kombinasyonun nedeni sorulduğunda ise ” optimum seviyede yakıt tüketimi” amacıyla yola çıktıklarını açıklayan Renault yetkilileri aracın talep görmesini beklediklerini dile getirdi.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu