Haberler

Otomobilin üretiminden hareketine her yerinde
50’nin üzerinde ülkede 4 bin çalışanı ile faaliyet gösteren, yaklaşık 100 bin müşterisine özel çözümler üreten, dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ şirketi olan Fuchs Petrolub SE, özellikle teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlarla sektöründeki öncü konumunu koruyor.

Türkiye faaliyetlerini Opet Fuchs ile 2005 yılında endüstriyel yağlar ürün grubunda başlatan Fuchs, 2012 yılında otomotiv ürünlerini de kapsayan tam ortaklık yapısına geçerek Türkiye’deki yatırımlarını genişletti.

Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, otomobilin üretiminden hareketine her aşamasında  yer aldıklarını söylüyor. Dünyada 30 üretim tesisine sahip Fuchs topluluğunun bir üyesi olduklarını ve 10.000den fazla formülasyon ile otomotiv endüstrisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini  karşıladıklarını vurgulayan Murat Seyhan şöyle ekledi: “Bir otomobil kaportasının üretiminde kullanılan sacıüretiminde hadde yağı olarak  varız, o sacın kapı olarak şekillendirilmesinde ise kalıp yağı olarak varız. Otomobil motorunun  üretiminde, ön camının üretiminde, kaputunun şekillendirilmesinde, tabanının korozyona karşı korunmasında, amortisörünün şekillenip işlev gören sıvısının ikmaline  kadar,  yani tüm parçalarının üretimi ile  montajının her aşamasında bir Opet Fuchs ürününü bulabilirsiniz.

Opet Fuchs-3

Opet Fuchs, üretim aşaması sona erdikten sonra ise otomobilin,  motor yağı, şanzıman yağı, antifrizi,  fren hidroliği, rulman gresi gibi hareketinde  gerekli olan tüm yağ, gres  ve sıvıları için yenilikçi formüller geliştiren bir üretici…

Opet Fuchs otomotiv yağlarında  Opet, Fuchs, Ford Otosan onaylı FMY, Tofaş onaylı Opar Olio ve Türk Traktör markalı ürünler ile, oto bakım alanlarında ise Rom ve Wynn’s markaları ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. MAN, Volvo, Mercedes Benz, Ford gibi dünyada saygın motor üreticilerinin onayına sahip olan ürünleri ile tüketicilerin tercihidir.

Endüstriyel yağlarda ise Fuchs markası ile tüm OEM ve tedarikçilerinin güçlü çözüm ortağıdır.

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu