Haberler

İlk defa yollara çıktı
Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yepyeni Volkswagen Tiguan, Alpler’de üretime hazır haliyle test edilirken ilk kez kameralara yakalandı.

Ağır kamuflajın altına gizlenen, hem sağdan hem soldan direksiyonlu versiyonun bulunduğu test filosuna baktığımızda karşımızda adeta küçültülmüş bir Touareg duruyor. Volkswagen Avustralya yöneticisi John White aracın yeniden tasarlanmasının ardından “olağanüstü” görüneceğine söz vermişti. Yayınlanan son raporlara göre 5.5 cm (2.2 inç) daha uzun olacağı belirtilen yeni Tiguan’ın ön yaklaşma açısı da artacak.

Daha normal versiyonunu piyasaya sürmeden 3. sıra koltuklarıyla 7 kişiyi taşıyabilecek daha geniş iç mekanlı ve daha uzun dingil mesafeli Tiguan’ın müjdesini veren Volkswagen, bu versiyonun markanın Puebla, Meksika’daki fabrikada 2016 sonuna doğru üretime gireceğini belirtti. Normalinden 20 cm (7.9 inç) daha uzun olacak bu Tiguan türevi, Çin ve Avrupa dışındaki ülkelerde satılacak. Hedeflenen asıl pazar ise Kuzey ve Güney Amerika.

Bizim göreceğimiz standart Tiguan’ın Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımının ardından Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor. Uzun dingil mesafeli varyasyonun yanı sıra coupe tarzı bir profile sahip 3. gövde seçeneğinin geleceği de dedikodular arasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu