Haberler

Godzilla’nın motoruyla gelecek!
Otomobil üreticilerinin yollarda görmeye alışık olduğumuz araçların sportif kullanıma odaklı özel versiyonlarını tanıtmak için bir fırsat olarak gördüğü Goodwood Hız Festivali’nin 22.si 25 Haziran’da kapılarını otomobil tutkunlarına açıyor. Nissan da 2015 Juke-R NISMO’yu tanıtarak festivalden faydalanacak markalar arasında.

Çılgın Juke-R NISMO’nun karanlık bir görselini paylaşarak hayranlarına ipucu veren Japon üretici başka bir bilgi paylaşmadı. Ancak herkesi heyecanlandıran dedikoduya göre yüksek performanslı bu crossover, efsanevi GT-R modelinden alışık olduğumuz 3.8 litrelik çift turbolu V6’dan güç alacak. Önceden piyasada olan ve NISMO logosunu taşımayan sınırlı üretim Juke-R 485 bhp (362 kW) maksimum güce sahipti ancak NISMO mühendislerinin dokunuşuyla yeni Juke-R’da bu rakamların daha yüksek olması bekleniyor. Aynı güç ünitesini kullanan GT-R NISMO’nun 592 bhp (441 kW) maksimum güç ve 652 Nm (481 lb-ft) maksimum tork ürettiğini hatırlatalım.

Selefi 0’dan 100 km/h’ye (0-62 mph) 3.7 saniyede çıkıp 257 km/h (160 mph) maksimum hıza ulaşan Juke-R’ın yenilenen NISMO versiyonuyla bu rakamları da iyileştirmesi bekleniyor. Sınırlı üretim olup olmayacağı hatta üretime bile girip girmeyeceği henüz belli olmayan Juke-R NISMO’nun ucuz olmasını beklemeyin. Çünkü sipariş üzerine üretilen önceki modelin başlangıç fiyatı 590,000 Amerikan Doları idi. Fahiş mi değil mi siz karar verin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. gt-r’ı sattıkları fiyat 100-150 bin dolar civarıydı bu onun yavrusu yaklaşık 600 bin dolara satılıyor. fiyat fahiş, uçuk, saçmalık. itibar olarak da ne kadar m5-m6 kadar gidiyor olsa da tipi juke. yani itibarsız bir araba için fiyat fazla.

  2. Yorumlara bak çay demle 😀 Bu aracı şov için, konuşulmak için, çok zengin ve faklı araç isteyen insanlar için sınırlı sayıda üretecekler zaten (bkz: araplar). Otomobil değil bir zengin oyuncağından bahsediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu