Haberler

7 serisine paha biçildi
Merakla beklenen 2016 BMW 7-Serisi, bu hafta başındaki resmi galası sonrasında ilk kez görüntülendi.

Fotoğrafta gözüken model bir 750 Li Xdrive. Bu model için belirtilenler ise nokta eksiksiz ortada. Kaputun altındaki 4.4 litrelik V8 canavar 450 beygir ve 650 Nm tork üretiyor. Ürettiği bu güçle beraber model 0’dan 100 km hıza 4.4 saniyede çıkarken son hızı buna karşılık 250 km/s olarak belirlenmiş.

Dış görünüşte ise BMW adeta ‘seç-beğen-al’ psikolojisinde. Renk olarak 13 farklı seçenek sunan modelin 18-19 ve 20 inch jantları da bulunuyor. Ayrıca daha da özelleştirme isteyen kullanıcılara Otoban Paketi, Soğuk İklim Paketi, Sürücü Destek Paketi, Executive Paket dahil olmak üzere 8 adet paket seçeneği sunuluyor.

‘Her şey iyi hoş da ne kadar bu?’ sorusu akıllara gelmeye başladı. Buna cevap olarak ise doğrulanmış BMW Bloglarından alınan bilgide yeni 740i Variant’ ın 81.300 USD etiketiyle alıcı bulacağı ve sonbaharda ABD’de piyasaya sunulacağı belirtilmiş. Sıra ağabeyi 750i Xdrive’ a geldiğinde ise fiyat etiketi biraz şişerek 97.400 USD oluyor.

Listeler…

 

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu