Haberler

Japon sumocu terör estirdi
Nissan, 25-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Goodwood FoS etkinliğinde Juke-R’ın 2.0 versiyonunu gözler önüne serdi.

Dünya’nın ilk Crossover Süpercar’ı olarak adlandırılan otomobilin etiketindeki 2.0 ibaresi motor hacminin aksine Juke-R’ın 2. jenerasyonunu simgeliyor. 1. nesilde de olduğu gibi GT-R NISMO’nun 492 BG gücündeki çift turbo V6 3.8 lt’lik motorunu kullanan Juke-R 2.0, yapılan modifikasyonlar sayesinde 600 BG güce ve 652 Nm torka sahip olmuş. Performans değerleri açıklanmasa da 0-100 km/sa hıza 3.7 sn çıkan ve maksimum 257 km/sa hız değerlerine sahip olan selefinden daha iyi sonuçlara imza atacağı belirtilen Juke-R 2.0, bu sayede süperspor otomobillere taş çıkartacak.

Daha güçlü bir motorla birlikte yeni bir bodykit’e de sahip olan model, karbon fiberden imal edilen ve motorun soğuması için daha geniş hava yarığına sahip ön tamponla karşımıza çıkıyor. Yeniden tasarlanan arka tampon ve difüzörde de karbon fiber kullanan Nissan, arka far tasarımında ise değişikliğe gerek duymamış.

Standart modelin ön çamurlukları değiştirilirken motor kaputundaki karbon fiber hava kanalları dikkat çekiyor. Aracın ön yüzünde altlı üstlü konumlandırılan far gurubuna da ufak dokunuşlar yapan Japon marka, yeniden tasarladığı marşpiyellerde ise yine karbon fiberi tercih etmiş.

Nissan, şimdilik konsept olarak nitelendirdiği Juke-R 2.0’ın üretimi hakkında detay vermezken, gelecekteki üretim modelinin neredeyse bir kopyası gibi görünen otomobilin satışa sunulması halinde, selefinin 590.000$ olan fiyat etiketini daha da yukarıya taşımasına kesin gözüyle bakılıyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu