Haberler

Aston Martin S-Class
Ian Callum ve Henrik Fisker’ın tasarladığı Aston Martin DB9 piyasa çıkalı tam 11 yıl oldu. Yeni gelecek modelin DB 11 olacağı henüz kesinleşmese de, DB 10 modelini James Bond’un yeni filmi Spectre’de göreceğiz.

Üzerinde çalışılan yeni prototipin gizli çekilen fotoğraflarında Mercedes S-Class’tan alınan gösterge paneli, C-Class’tan alınan orta konsol kumandaları ve Mercedes-Benz’den alınmış bilgi-eğlence sisteminin yuvarlak kontrol kumandası şaşkınlık yaratan detaylar. DB9’daki gibi orta konsolda yer alan P-R-N-D düğmeleri 6 oranlı Touchtronic otomobil vites kutusunu kontrol ediyor. “autoevolution.com” editörlerinin yorumlarına göre araçta Mercedes AMG GT’de kullanılan 7 oranlı çift kavramalı vites kutusu kullanılacak.

Son olarak Mercedes AMG’den alınan 6 litrelik çift turbolu V12 motor ile 4 litrelik çift turbolu V8 motor DB11’de kullanılması kuvvetle muhtemel motorlar olacak.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu