Haberler

Volkswagen can aldı
Alman otomobil devi Volkswagen’in Baunatal’daki fabrikasında 22 yaşında bir işçi robot kollar tarafından sıkıştırılarak hayatını kaybetti.

Elektrikli motorların üretildiği üretim alanında robotu ayarlayan işçi robot tarafından sıkıştırıldı. Yaralanan işçi fabrikanın içerisinde doktorlar tarafından ilk yardım gerçekleştirildi, fakat işçi hastanede hayatını kaybetti. 22 yaşındaki genç işçi yabancı bir şirkette istihdam ediliyor ve VW için çalışıyordu.

Olaydan sonra savcılık VW şirketindeki meydana gelen iş kazasını araştırmaya başladı. VW sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, robot sisteminin üretici şirket tarafından devralınmadığına dikkat çekildi. VW, Baunatal fabrikasında toplamda 15 bin 500 işçi çalıştırıyor.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. allah rahmet eylesinde, vw yi karalama kampanyası acının önüne geçmiş. o kaza renault fabrikasında olsa ne olur ferrari fabrikasında. gerçi ferrari de olsa markaya sempatiden dolayı feda! olsun bile denilebilirdi. bu tip kazalarda firmaların bir sucu yok, o robotik elektronik sistemleri kuran başka şirketler. o sektörü koşturan yani üretim bandını standını kuranlar o işi yapan firmalar

  2. ben aynı fikirde değilim. o robotik tesisleri test edip onaylayarak kabulünü yapan da VW gibi işveren firmalar.

    VW’ye buradan iyi bir ceza çıkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı