Haberler

Koreli gün sayıyor
Kia’nın kompakt crossover sınıfındaki temsilcisi Sportage, kamuflajlı karoserinden sonra iç mekanıyla da objektiflere yakalandı.

Kardeşi Hyundai Tucson’dan oldukça farklı bir iç mekana sahip olduğu görülen otomobil, büyük klima kontrolleri ile birlikte dokunmatik bir ekrana da sahip olacak. İç mekandaki bazı bölümler Sorento’yu andırırken büyük kol dayama ile birlikte görüntülenen yarış tipi koltuklar, üretim modelinde kullanılmayacak.

Dış görünümünde boyut ve çizgi olarak güncel modele benzeyen dördüncü jenerasyon Sportage, yepyeni ön ve arka farlarıyla dikkat çekerken modelin en üst versiyonunda daha önce Cee’d GT ‘de gördüğümüz kare şeklindeki LED gündüz farları kullanılacak.

Motor ve şanzıman seçeneklerinde daha önce olduğu gibi Tucson ile aynı özelliklere sahip olacak olan Sportage, standart olarak önden çekiş sistemiyle satılacak olup isteğe bağlı olarak AWD dört tekerlekten çekiş sistemiyle de alınabilecek.

Dördüncü nesil Sportage’i Eylül ayı ortasında gerçekleştirilecek Frankfurt Motor Show’da sahneye çıkarması beklenen Kia, gelen bilgilere göre yeni kompakt crossover’ının üzerindeki örtüyü Ağustos ayının sonlarına doğru kaldırabilir.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu