Haberler

50 senelik performans ve işçilik
BMW ve modifikasyon denilince akla ilk gelen marka olan Alpina 50. yılını kutluyor. 1965’de kurulan ve BMW’nin kendi M biriminden bile daha uzun süredir BMW modellerini üst düzey performans, işçilik ve kişiye özgü dokunuşlar ile buluşturan marka zaman içerisinde BMW’nin yarı resmi modifiyecisi haline geldi.

BMW gibi kendisi de Bavyera’lı olan şirket 50. yaşı ile birlikte otomotiv dünyasında bu yaşa kadar gelebilen ender modifikasyon markaları arasındaki yerini aldı. Doğum günü videosunda ise şirketin kurucusu Burkard Bovensiepen’den şirket ile bağlantılı olan Niki Lauda ve Hans-Joackhim Stuck gibi ünlü yarışçıları görmek mümkün.

Günümüz de ise Alpina eskisi gibi yarış otomobilleri hazırlamıyor olsa da elden geçirdiği binek otomobiller oldukça özel ve her türlü kullanıcıya yetecek kadar performans sunuyor.

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu