Haberler

Açılın, ‘Şampiyon’ geliyor
Ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Milli Karting Sporcusu Berkay Besler, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Berkay, Orta ve Doğu Avrupa Rotax Max Challenge’ın Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 4.ayağını kazanarak, açık farkla liderliğe yükseldi ve şampiyonluk kapısını iyice araladı.

1.132 metre uzunluğundaki Vysoke Myto pistinde yapılan yarışta Senior kategorisinde yarışan Berkay Besler, fırtına gibi esti. Sıralama turlarında 45.278’le en iyi zamanı kaydeden başarılı sporcumuz, 18 turluk Pre-Final yarışına ilk sırada başladı. Berkay, 45.869’la en iyi zamanın sahibi olduğu Pre-Finali toplamda 13.50.070’lik derecesiyle 1.bitirerek 34 puanın sahibi oldu. Daniel Machacek ikinci, David Rychtar 3.sırada yer aldı. Temsilcimizin şampiyonadaki rakiplerinden Niki Kresse altıncı, Mick Wishofer 17.sırada finiş gördü.

Seyahat öncesi, bu yarışı sabırsızlıkla beklediğini kaydeden Berkay Besler, ilk sırada start aldığı Finalde müthiş bir performans ortaya koydu. Yarışın orta bölümüne kadar kontrollü biçimde temposunu koruyan, sonrasında daha da hızlanan temsilcimiz, 22 turluk mücadelede 16.57.360’lık derecesiyle, Daniel Machacek’în 3.471 saniye önünde damalı bayrağı ilk sırada geçti ve hanesine 55 puan daha yazdırdı. Petr Bezel üçüncü, Mick Wishofer dördüncü oldu. Niki Kresse ise 18.sırada yer aldı. CEE Rotax Max Challenge’da 4.yarışın ardından 334 puanla Genel Klasman Lideri olan Berkay Besler, şampiyonluğa çok yaklaştı. İkinci Daniel Machacek’in 320, üçüncü Mick Wishofer’ın 304, dördüncü Niki Kresse’nin 292 puanı bulunuyor. Serinin beşinci ve son yarışı, 18-20 Eylül tarihlerinde Macaristan’da yapılacak.

şamberkay

Kaynak: Tosfed

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu