Haberler

Type R’ın ateşi yükseliyor
Önümüzdeki nesil Honda Civic Type R oldukça agresif ve çekici bir coupe halini aldı.

Yurtdışı forumlarında paylaşılan bazı fotoğraflarda olası Honda Civic Type R çeşitlendirilmiş. Ancak bu ihtimaller için bir süre beklemeliyiz, çünkü şu anda satışta olan Civic temelli Type R’ın bir süre için tek başına satışta kalması gerekiyor. Bu da demek ki bir sonraki nesil 2018’den daha yakın olamayacak, olası coupe versiyonun Type R hastalığına ilaç olacağı bilinmez fakat üretilmezse büyük bir hayal kırıklığı yaşatacağı oldukça açık.

Olası coupe Type R tamamiyle Civic Coupe konseptinden esinlenilerek, casus fotoğraflardan ve sızdırılmış patent çizimlerinden esinlenilerek sanal ortamda resmedilmiş. Tabi ki çizerin yeteneği ve hayal gücünün de katkısını unutmamak gerek.

Sıradaki Type R’a nasıl bir motorun güç vereceğini görmek oldukça heyecan verici olacak. Şu anki Type R’da kullanılan 310 beygir ve 400 Nm tork sunan 2.0 litre turbo beslemeli motordan daha güçlü olacağı beklentiler arasında. 10. nesil Civic’in tamamiyle yeni bir model olduğunu hesaba kattığımız zaman yeni Type R’ın oldukça sıkı bir diyete girmesi de kaçınılmaz duruyor. Daha da güçlendirilmiş ve daha hafif olan ateşli kompakt modelin mevcut 5 kapılı versiyondan daha performanslı olması içten bile değil. Görünen o ki 5.7 saniye olan 0-100 km değerini daha da aşağılara çekmesi hiç de zor olmayacak.

aesert

Çocukluğunu halı üstüne kurduğu hayali pistlerde geçiren bir otomobil tutkunu. 1994 doğumlu. Muhasebe ve Finansal Yönetim öğrencisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu