Haberler

Teaser video ile beklentileri arttırdı
Mercedes-Benz, C63 Coupe için birkaç teaser yayınladı.

Frankfurt Motor Show’da gözler önüne serilecek olan C63 Coupe kamuflajını hala taşısa da belli başlı ayrıntılarını görmek zor değil. Agresif ön şerit, kapıya monte aynalar, sportif arka tampon ve 4 çıkışlı egzosdan farkedildiği üzere C63 Coupe, Sedan versiyondan edinilen tecrübeleri iyi yönde kullanmış gibi görünüyor.

Buna ek olarak hafif alaşım jantlarla kombine edilen yüksek performanslı fren sistemi de değişimlerin sadece kozmetik olmadığının altını çiziyor. ‘Bu fren sistemi niye eklendi?’ sorusunun en güzel cevabını kaputun altından alıyoruz.

Kaputun altında bulunan 4 litrelik twin turbo V8 motor 469 beygir ve 648 Nm tork üretirken, model bu gücü yeni geliştirilen AMG SPEEDSHIFT MCT şanzımanıyla yere aktarıyor. Bu kombinasyonlarla 0-100 km/s ivmelenmesi kesin olmamakla beraber yaklaşık 4 saniye iken modelin son hızı elektronik olarak 250 km/s’ye sabitlenmiş.

Yeterince tatmin olmayan müşterilerini de düşünen Mercedes-Benz, daha fazla hız isteyenlere bir de S versiyonunu sunmuş. Muhtemelen aynı motorun geliştirilmesi sonucu 503 beygir ve 698 Nm torka sahip olan model 0-100 km/s ivmelenmesini 3.9 saniyede tamamlıyor. İvmelenmesi ve performans hissiyatı bariz olarak daha iyi olacak olan modelin son hızı ise yine elektronik olarak sabitlenmiş fakat bu kez limitte yazan sayı ‘290 km/s’.

Yeni teaser video:

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu