Haberler

Bu M4 parçalamaya yemin etmiş
BMW, California’da düzenlenen Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğine az bir süre kala beklenen modeli M4 GTS konseptini tanıttı.

Üretim modeli hakkında fikir vermek adına tasarlanan M4 GTS konsepti, “Donmuş Koyu Gri Metalik” rengi ve “Asit Turuncusu” detaylarıyla gerçekten harika görünüyor. Karbon fiber takviyeli plastik kaputu ve geniş hava girişleriyle daha rahat hava akışı sağlayarak ön akstaki yükü azaltan model, karbon fiber ön tampon eki, devasa karbon fiber spoileri, önde 19 ve arkada 20 inç boyutundaki hafifletilmiş forged alaşım jantları ile vahşi ruhunu dışa vuruyor. Modern görünüme katkı sağlayan OLED stop lambalarını da unutmamak gerek.

Kaputun altında 3.0 litrelik 6 silindirli TwinPower Turbo teknolojisine sahip motora ev sahipliği yapan M4 GTS, gücü ve torku arttırdığı iddia edilen sulu enjeksiyon sistemine de sahip. Bu teknolojiyi anlatırken, “Emme manifolduna tazyikli bir sprey şeklinde enjekte edilen suyun buharlaşması sayesinde emme havası soğutuluyor. Bunun sonucunda yanma odasındaki son sıkıştırma sıcaklığı ve bununla birlikte motorun ‘vurma’ eğilimi azaltılıyor. Bu da turboşarjlı motorun daha yüksek basınçlara ulaşabilmesini ve enjeksiyon zamanını kısaltabilmesini sağlıyor.” cümlelerini kullanan BMW, motorda kullanılan soğutma teknolojilerinin bununla da sınırlı kalmadığını belirtiyor. Motordaki tüm yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık noktalarına ulaşabilmek adına ana radyatöre ek olarak farklı radyatörler eklenilmiş. Ayrıca bu soğutma sistemi ek bir elektrikli su pompasından destek alan endirekt intercooler ile adeta mühendisliğin sınırlarını zorluyor.

Daha fazla bilgi vermekten çekinen BMW yetkilileri, araçta kullanılan bazı teknolojilerin gelecekte tanıtılacak yeni modellerde kullanılmasını amaçladıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Jantlar çöp güya bmw m4 gts te lazer light kullanıcaktı oda olmuş oled 🙂 At çöpe gitsin git m4 hamman al 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu