Haberler

Baba-oğul podyumda3 sezondur Türkiye Karting Şampiyonası’nda yarışan baba oğul sporcular Süleyman Kolot ve Ömer Asaf Kolot, Uşak’ta düzenlenen şampiyonanın dördüncü yarışında bir kez daha podyumda yer almanın gururunu yaşadı.

2015 Türkiye Karting Şampiyonası dördüncü yarışı 15-16 Ağustos tarihlerinde Uşak Belediyesi Karting Pisti’nde gerçekleştirildi.

Süleyman Kolot ve 9 yaşındaki oğlu Ömer Asaf Kolot da Uşak’ta start alan sporcuları arasında yer aldı. Ömer Asaf Kolot 7-12 yaş sporcuların mücadele ettiği Mini kategoride birinciliğin sahibi olurken, Süleyman Kolot da 32 yaş üzeri sporcuların mücadele ettiği Formula Master’da ikinciliği elde etti. Bu sonuçlarla baba-oğul bir kez daha podyumda yer almanın gururunu yaşadı.

Bu yarışın ardından Ömer Asaf Kolot, Mini kategoride Pars Erdem’in 10 puan ardında ikinci sırada yer alırken, Süleyman Kolot da Formula Master kategorisindeki liderliğini sürdürdü… Türkiye Karting Şampiyonası 12-13 Eylül tarihlerinde koşulacak 5.ayak yarışları ile devam edecek.

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu