Haberler

Yeni Elantra’dan ipuçları
Hyundai, yepyeni Elantra’nın ilk ipucu görselini yayınladı.

Resme baktığımızda altıncı nesil Elantra’nın tasarımıyla selefi kadar büyük bir devrim yapmayacağını söyleyebiliriz. Daha lüks ve modern görünen kompakt sedan, görünüşe göre bir üst segmente göz kırpacak. Görselde aracın arkası liftback şeklinde gibi görünüyor ancak fazla ümitlenmeyin çünkü bu tarz ipucu görselleriyle üretime çıkan araç bazen çok farklı olabiliyor.

Altıgen ızgara geleneği daha da ön plana çıkarak devam ederken, farların Jaguar modelleriyle olan benzerliği dikkat çekiyor. Tavan hem ön hem arka cam tarafında oldukça eğimliyken, yan camların altındaki krom parça da modern detaylar arasında yer alıyor.

Resmi bilgiler henüz çok sınırlı olsa da bazı raporlara göre model Amerika’da 175 bhp (130 kW) güç üreten 1.6 litrelik T-GDi motor ve 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile satılacak. Ayrıca Hyundai’nin verdiği bilgilere göre gövdesinin %53’lük kısmı yüksek dayanıklılıkta çelikten üretilecek yeni Elantra, 0.27’lik sürtünme katsayısı değeriyle sınıfındaki en aerodinamik araçlardan birisi olacak.

Kabininde 8 inçlik Apple Car Play ve Android Auto destekli bilgi/eğlence sistemine yer verileceği iddia edilen model, hem ön hem arkada ısıtmalı koltuıklar, çift USB portu, anahtarsız çalıştırma, Infiniti ses sistemi gibi donanımlara sahip olacak. Güvenlik tarafında ise yaya denetimli otomatik acil durum freni, arka çapraz trafik uyarısı ve kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler sunacak.

Koreli üretici, 2016 Elantra’nın ne zaman tanıtılacağı hakkında bir bilgi vermese de şirkete yakın kaynaklar modelin Kasım ayındaki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını işaret ediyor. Ancak Kore’de satılacak Avante isimli model daha erken tanıtılacak ve yıl sonundan önce satışa çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu