FeaturedHaberler

Renault Talisman Estate gerçek oldu
Renault, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı Talisman Estate modelinin örtüsünü kaldırdı.

Tasarımda beklendiği üzere bir sürpriz bulunmuyor. Önde LED aydınlatmalı farlarla birleşik devasa ızgara ve çok tartışılan C şeklindeki LED gündüz farları sedandan farksız şekilde kendine yer bulmuş. Sedan gövde tipiyle aynı gövde ölçülerine sahip Estate, Renault’un tanımıyla “dinamik oranları, şık profili ve yüksek omuz çizgisi ile” karakteristik tasarımından ödün vermiyor.

2016-renault-talisman-estate-yeni-sw-station-wagon (3)

Bagaj perdesine kadar yüklendiğine 572 litrelik kapasiteye sahip Talisman Estate, toplam uzunluğu 1.116 mm’ye kadar olan cisimleri taşıyabiliyor. Koltuklar katlandığında yükleme alanı uzunluğu 2.010 mm’ye, kapasite ise 1.700 litreye kadar çıkıyor.

Sedan versiyonunda karşılaştığımız konfor donanımları Estate’de de aynı şekilde kendine yer bulmuş. Bunlardan birisi de 10 farklı ayar noktasına, masaj, ısıtma ve soğutma fonksiyonlarına sahip ön koltuklar.

Tahmin edilebileceği üzere Talisman Estate, gücünü sedan kardeşiyle aynı motorlardan alıyor. Bunlar 7 ileri çift kavramalı şanzımana bağlı TCe 150 ve TCe 200 turboşarjlı benzinli üniteler ile yine aynı çift kavramalı otomatik şanzıman ya da 6 ileri manuel ile tercih edilebilen dCi 110 ve dCi 130 dizel üniteler. Ayrıca 6 ileri çift kavramalı şanzımanla görev alacak çift turbolu dCi 160 seçeneği de listede bulunacak.

2016 Renault Talisman Estate, eylül ayının 3. haftasında kapılarını ziyaretçilere açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Her güzel şeyi Almanlara bağlamak nasıl bir mantıktır çözemiyorum… Almanlar bu kadar güzel SW yapıyorsa neredeyse 10 sene önce çıkan Megane ST neden Focus, Astra ve Golf’ün SW’larından daha şık? Neden 508’in SW’u harika görünürken, Passat ve Mondeo’nun SW’ları cenaza arabası gibi? (Insignia SW da harika görünüyor, hakkını yemeyelim)

   1. ben bu sınıftaki SW’lerden bahsediyorum da sende de ne bu şiddet bu celal. neyse benim dediklerim BMW 3, Audi A4, Mercedes C, Passat’ın SW’leri. Ayrıca Peco’nun 508 hariç tüm SW’leri özellikle 407 SW, Laguna SW’ler gayet de çirkin arabalar.

    1. Celallendiğim falan yok. Söylediklerine hala katılmıyorum, bahsettiğin araçların SW çizgileri Laguna’dan şık değil, araçların genel olarak tasarımı şık olduğu için SW’ları da Laguna’dan daha şık. Hele hele Passat’ın SW çizgisi hiç hoş değil, bunu Passat SW almayı düşünen birisi olarak söylüyorum, bildiğin cenaze arabası. Öte yandan 3 serisi o kadar güzel bir tasarıma sahip ki, o arabaya nasıl bir SW çizgisi eklersen ekle Laguna’dan daha şık olacaktır.
     Peugeot’nun 407’si nereden çıktı, konu hakkında tartışacaksak güncel modellerden konuşalım. (Not: 2000’li yılların kütük gibi E sınıfı Mercedes’lerine bakarak 407 SW da oldukça şık bir araç.)
     Özetle Fransızların SW konusunda hiç de Almanlardan geride kaldıklarını düşünmüyorum. Aksine, bence sedan konusunda bir başarısızlıkları var.

 1. Çok hoş olmuş. Keşke düzgün fiyatla gelse ülkemize de böyle güzel araçları yollarda daha çok görsek.

  1. Renault Türkiye garip bir firma. Fiyatları kesinlikle Passat’a yaklaşmamalı, hatta Superb seviyesinde kalmalı. Umarım adam akıllı bir politika uygularlar.

   1. Güzel bi fiyatla iyi satış yapar.Passat’ın da satışları düşerse fiyatları iner. Karlı çıkan biz oluruz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu