Haberler

Vosvos’a yepyeni bir dizayn

Fıstık kabuklarını kullanarak ayakkabıdan tarağa, mutfak eşyalarından gitara kadar pek çok eşyayı sanat eserine dönüştüren Gaziantepli Nilay Gündüz, bu kez de bir otomobilin kaportasını yarım ton fıstık kabuğu kullanarak dizayn etti.

Çalışmalarına “Nilaye” adını veren Gündüz, otomobili sergilediği Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gazetecilere, bölge için önemli bir ürün olan Antep fıstığıyla sanatsal çalışmalar yaptığını söyledi.

Daha önce fıstık kabuklarıyla devasa bir Atatürk portresi yaptığını anımsatan Gündüz, o tarihten sonra gözünde fıstık kabuğuyla süslenmiş bir araba hayal ettiğini ve bu hayalini gerçekleştirmek için bir baklava firmasıyla anlaştığını anlattı.

Gündüz, çalışmalara 2 yıl önce başladığını belirterek, “Fısfıs adını verdiğimiz aracımız için 500 kilo fıstık kabuğu kullandım. Antep fıstığının kabuklarını suda ve güneşte bekleterek 5 aşamalı çeşitli kimyasal testlerden geçirdim. Olumlu sonuç alınca da 6 ay önce kabukların dizimine geçtik ve sonunda tamamladık” dedi.

“Dünyada ilk” diye nitelediği otomobilin trafiğe çıkartılması için gerekli izinleri almaya çalıştığını ifade eden Gündüz, “Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı”nda sergiledikleri aracı görenlerin hayranlıkla izlediğini söyledi.

 

Kaynak: Haber7

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı