FeaturedHaberler

Leon Cross Sport tanıtıldı!
Konseptleri gerçeğe dönüştürme üzerindeki çalışmalarıyla yavaş yavaş aklımızda yer etmeye başlayan SEAT, Yeni Cross Sport’u gözler önüne serdi.

Dış görünüş olarak SC karoserli bir CUPRA’yla, kabin yüksekliği (bkz. Leon X-Perience) ve 19 inç alaşım jantlar birleşince atletik bir yapıya bürünen crossover ortaya çıkmış. Aynı zamanda yüksek bir hachtback izlenimi de veren model 4 egzoz çıkışı, LED farları ve stopları ile sportiflikten asla ödün vermeyeceğe benziyor.

Halihazırda modelin iç kabini medyada yer almazken, SEAT tarafından yapılan açıklamada, deri ve Alcantara döşemenin yüksek oranda kullanıldığı ayrıca Android ve İOS ile entegre bir biçimde çalışabilen yeni bir eğlence sisteminin modelin bünyesinde barındığı belirtilmiş.

2 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı üniteye sahip olan model beraberinde 300 beygir ve 380 Nm torkluk güç değerlerini kullanıcılarına sunuyor. Bu gücü 6 ileri DSG ve sürekli 4 çeker sistemi ile yere aktaran model bu kombinasyonlarla 0-100 km/s akselerasyonunu 4.9 saniyede tamamlıyor.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu