Haberler

Volkswagen’in yeni CEO’su açıklandı
Alman otomotiv devi Volkswagen, araçlarının emisyon değerlerinde manipülasyon yaptığı suçlamasıyla şu sıralar sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Hafta içinde istifa eden şirket CEO’su Dr. Martin Winterkorn yerine atanan yönetici bugün gerçekleştirilen denetleme kurulu toplantısında açıklandı.

Kurulun açıklamasına göre köklü markanın yeni CEO’su, Porsche’de başkanlık görevini sürdüren Matthias Müller oldu. Müller, göreve getirilmesinin ardından yaptığı açıklamada; “Acil olarak yapılması gereken Volkswagen grubunun müşteriler nezdindeki güvenini geri kazanmaktır.” ifadesini kullandı. Müller ayrıca böyle skandalların önüne geçmek için sektördeki en sıkı uyumluluk ve yönetim standartlarını uygulayacaklarını da sözlerine ekledi.

62 yaşındaki Müller, bir süredir konuşulan grubun Formula 1 Dünya Şampiyonası’a motor sağlama konusunda yayılan iddialara olumsuz cevaplar vermişti. Koltuğu boşalan Porsche yönetim kurulu başkanlığına ise yerine birisi gelene kadar Müller devam edecek.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu