Haberler

Porsche’ye yeni CEO
Volkswagen Grubu bünyesindeki spor otomobil üreticisi Porsche, bugünden itibaren Oliver Blume tarafından yönetilecek. 47 yaşındaki yönetici, üretim ve lojistik birimlerinden sorumluyken geçtiğimiz hafta Porsche CEO’su Matthias Müller’in VW Grubu’nun başına geçeceğinin açıklanmasıyla Müller’in pozisyonuna terfi etmiş oldu.

Blume, Porsche’yi çok kritik bir dönemde devralıyor. Yalnızca Volkswagen Grubu’na ağır darbe vuran emisyon skandalının Porsche’ye sıçrayabilecek sonuçlarıyla uğraşmakla kalmayacak, Porsche’nin önümüzdeki 5 yıl boyunca üretim merkezlerine yapacağı milyar dolarlık yatırımların da tamamını takip ediyor olacak. Bu yatırımlara bir örnek olarak; Almanya Zuffenhausen’daki fabrikanın kapasitesi arttırılarak bütün spor modellerin burada üretilmesi sağlanacak, yani Zuffenhausen fabrikasından yalnızca 911 ve Boxster’lar değil, önümüzdeki yazdan itibaren Cayman’lar da çıkmaya başlayacak.

Porsche’deki diğer pozisyon değişiklikleri arasında Porsche ABD CEO’su Detlev von Platen’in global satış ve pazarlama biriminin başına geçirilmesi ve finans yöneticisi ve yönetim kurulu üyesi Lutz Meschke’nin CEO vekili yapılması da bulunuyor.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu