Subaru ve Toyota birlikteliği devam edecek

BRZ, GT-86 ve FR-S'in hibrit versiyonları gündemde.

2

Subaru ve Toyota’nın birlikte ürettikleri; BRZ, GT-86 ve FR-S modellerinin gelecek jenerasyonları da bu ortaklığın ürünü olmaya devam edecek.

Subaru patronu Yasuyuki Yoshinaga, Toyota ile uzun bir birliktelik için hem fikir olduklarını belirtirken üzerinde çalışılan modellerin planlamasıyla alakalı henüz net bir şey olmadığını ifade etti.

Subaru kaynaklarından gelen bilgilere göre, 2018 yılında piyasaya çıkarılması planlanan plug-in hibrit sistemine sahip BRZ üzerinde çalışmalar devam ederken bu modelin büyük bir olasılıkla Japonya’da satışa sunulmayacağı belirtiliyor. %18’ini hibrit otomobillerin oluşturduğu Japonya’da plug-in hibrit modeli yerine BRZ’nin hibrit versiyonunu geliştirmeyi planlayan Subaru, Impreza Sport Hybrid ve XV Crosstrek Hybrid gibi modellerinde kullandığı sistemi BRZ’ye uyarlamayı düşünüyor.

Toyota cephesinde ise makyajlı GT 86’nın testleri gerçekleştirilirken, gelecek jenerasyonu yaklaşık 3 yıl sonra tanıtmayı planlayan Japon marka, modelin hibrit versiyonu üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor.

2 YORUMLAR

  1. Şu güzelim makineyi sokaklarda pek göremiyorum üzülüyorum vallahi. Koysanıza bize özel 1.6 turbo 200 hp üstü bir motor. Biraz bizi de düşünün 🙂

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz