Haberler

Astra’nın Çince’si
Buick yeni Opel Astra Hatchback’i kendi logosuyla Çin’de satışa sunuyor, bu durum aracın Avrupa dışında daha çok pazarda satışının habercisi olabilir.

Yıl içerisinde Verano etiketiyle satışa sunulacak yeni Astra’nın iki farklı versiyonu kullanıcıyı bekliyor olacak, standart Verano Hatchback ve sportif kardeşi Verano GS. Birkaç teaser fotoğrafı yayınlanan Verano GS’in, yeni logolar ve Buick’in imzası “waterfall” ızgara dışında Astra Hatchback’le birebir aynı olduğu görülüyor. Aracın iç tasarımı da dışı gibi Astra ile neredeyse tamamen aynı.

Buick, Verano Hatchback için hedef kitlelerinin, Avrupai yol tutuş karakteri ve kabin içi yüksek teknoloji ile birlikte sportif bir stil arayan genç sürücüler olduğunu söylüyor. Daha geleneksel bir Buick isteyen kullanıcılar ise, yeni versiyonu geçtiğimiz Nisan ayında tanıtılan Verano Sedan’ı tercih edebilecek.

Bütün araçlar General Motors’un [NYSE:GM] D2XX kodlu kompakt araç platformunda yükseliyor. Bu platform geniş bir aktarım yelpazesi için sağladığı uyumluluğun yanında önemli bir ağırlık tasarrufu imkanını da beraberinde getiriyor.

Bazı Astra varyasyonlarının yerel showroom’larda satışa sunulacağı haberleri olsa da, Buick yeni Astra’nın Birleşik Devletler’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda bilgi vermekten kaçınıyor. Bu varyasyonların içinde Astra Hatchback, Sports Tourer ve yeni görücüye çıkan GTC Coupe var. Bu hafta alınan bir başka bilgi ise, Buick’in, başta yeni küçük crossover Envision modeli olmak üzere, bazı Çin yapımı araçları Birleşik Devletler’e getirebileceği yönündeydi.

Verano Hatchback ve Verano GS modelleri gelecek hafta Guangzhou Auto Show’da görücüye çıkacak. Modelin lansmanı beklenirken, Buick’in Verano GS hamlesinin, Çin pazarı için mantıklı bir seçenek olup olmadığı ise merak konusu.

 

Ertaç Güney

Gündüzleri beyaz yakalı bir bilgisayar mühendisi, geceleri Otopark.com editörü. 25 yıllık bir "petrolhead".

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu