Haberler

TOSFED 2015 final yarışları gerçekleştirildi
Türkiye Pist Şampiyonası ve TOSFED Pist Kupası’nda 2015 sezonunun final yarışları, 19 sporcunun katılımı ile 27-28 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

2 yarış üzerinden gerçekleştirilen TOSFED Pist Kupası’nda Kategori 1’de Peugeot 106 GTI ile Mehmet Yeğen birinciliği kazanırken, aynı zamanda 2015 TOSFED Pist Kupası Kategori 1 Birinciliği’nin de sahibi oldu. Genç pilotların VW Polo TDi’lar ile mücadele ettiği Kategori 2’de ise Yağız Gedik birinciliğe uzandı.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. ayak yarışları sonunda; Maxi grup ilk yarışında Porsche 997 GT3 ile yarışan Ümit Ülkü birinciliği, Ali Özerinç ikinciliği ve Bilal Saygılı da üçüncülüğü kazanırken, günün ikinci yarışında Ümit Ülkü bir kez daha birinciliği elde etti.Super grupta 10 turluk iki yarışta BMW 320 ile Ümit Ülkü 1 birincilik 1 ikincilik ve Galip Atar 1 ikincilik 1 birincilik elde ederken Honda Civic Type-R FN2 ile Ahmet Mutlubaş 2 üçüncülük elde etti.

29 Kasım Pazar günü gerçekleştilien Türkiye Pist Şampiyonası’nın 6. ayak yarışları sonunda; Maxi grup ilk yarışında Porsche 997 GT3 ile yarışan Ümit Ülkü birinciliği, Ahmet Mutlubaş ikinciliği ve Galip Atar da üçüncülüğü kazanırken, günün ikinci yarışında Ümit Ülkü bir kez daha birinciliği, Ahmet Mutlubaş ikinciliği ve Galip Atar da üçüncülüğü elde etti. Super grupta 10 turluk ilk yarışı Ümit Ülkü birinci ve Ahmet Mutlubaş ikinci olarak tamamlarken, ikinci yarışta Galip Atar birinci, Ahmet Mutlubaş ikinci ve Tansel Tunca da üçüncü oldular.

Bu yarışların ardından İzmirli sporcu Ümit Ülkü 2015 Türkiye Pist Şampiyonası’nı Maxi ve Super gruplarda şampiyon olarak tamamlamış oldu.

Etiketler

Burak İrtel

Amasyalıyım. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği hazırlık öğrencisiyim. OTOPARK ailesini youtubedeki eğlenceli ve objektif videolarından tanıdım. Şimdi de sıkı takipçisiyim. Yenilere nazaran eski arabalara daha ilgiliyim. Özellikle 2004-2005 Peugeot 406 V6'lar bir gün sahip olmak istediğim arabalardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı