FeaturedHaberler

V12 Mercedes modellerine dört tekerlekten çekişBentley’in 12 silindirli, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip modellerle parayı götürdüğünün geç de olsa farkına varan Mercedes-AMG sonunda işe el atmaya karar verdi.

Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers, Car & Driver ile yaptığı bir röportajda, çift turbolu V12 motora sahip modellerinde dört tekerlekten çekiş sistemini sunmayı planladıklarını açıkladı. Bununla da yetinmeyen yetkili, V12 motorun daha da güçlü hale geleceğini ve V8 – V12 motorlar arasındaki güç farkının daha “anlamlı” olacağını söyledi.

Motor seçeneklerinin yanı sıra başka bilgiler de paylaşan Moers, yeni nesil E63’ün yeni 9 ileri AMG Speedshift otomatik şanzımana sahip olacağını doğruladı. Ayrıca C63 S Coupe modelinde karşımıza çıkan elektronik arka diferansiyel de, yeni nesil E63’te kendine yer bulacak.

Çok sayıda detayın paylaşıldığı röportajın ana noktalarından devam edecek olursak, Moers yakın zamanda karşımıza çıkacak C-Sınıfı Convertible modelinin de yüksek performanslı bir AMG versiyonunun olacağını belirtti. C63 Convertible, yüksek oranda coupe kardeşiyle bol sayıda benzerlik taşıyacak. 476 PS (349 kW) maksimum güç ve 650 Nm (479 lb-ft) maksimum tork ile 510 PS (375 kW) maksimum güç ve 700 Nm (516 lb-ft) değerlerine sahip 4.0 litrelik V8 motorla geleceğine kesin gözüyle bakılan convertible versiyonun, rijiditeyi korumak adına yapılan düzenlemelerden kaynaklanan ek ağırlık dezavantajı nedeniyle coupe’den performans anlamında biraz geride kalması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu