Haberler

Ferrari, 185 otomobili geri çağırıyor
Ferrari Kuzey Amerika kanadı California T modelinin ünitesindeki muhtemel bir yakıt sızıntısı problemi nedeniyle 185 aracı geri çağırdı.

Son yıllarda, Ferrarileri ateşler içinde görmek alışıla geldik bir hal aldı ve turbo beslemeli bu California modelinin de yakıt deposundaki dayanıksızlık problemi de Maranello marka yetkililerini endişelendirdi ve atik bir şekilde toplama kararı alınmasına sebep oldu. ABD’deki sadece 2016 model araçlar içinden 8 eylül – 11 kasım arasında ve 14 aralıkta satılan araçların bu problemden etkilendiği açıklandı.

timthumb

Ulusal otoyollar ve trafik bakanlığına (NHTSA) bağlı olarak yanma riskine karşı oluşturulan bu yönergeye göre Ferrari tedarikçilerinin 23 kasımdan itibaren bir yavaşlatma kararı alınmıştı zaten, bu nedenle şimdi satıcılar ücretsiz olmak üzere bu probleme bir çare bulmak için uğraşıyorlar.

Son gelen duyurulara göre bu yazın sonunda Ferrari, 800 aracı Takata hava yastıkları sorunuyla geri çağıracakmış ve bu sefer problem dünyanın dört bir yanındaki modelleri kapsamakta.

2015-Ferrari-California-T

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu