Haberler

Pagani Huayra BC’yi gösterdi
Pagani Huayra BC’ye ait bu fotoğraf, Pagani’nin Facebook sayfasında “#huayrabc” etiketiyle yayınlandı. BC’nin bir anlama geldiğinden eminiz fakat şu anda bu iki harfin ne olduğuna dair bir fikir sahibi değiliz. Mart ayının başlarında Geneva Motor Show’da görünmesi beklenen Huayra BC’nin detaylarını da o zaman öğrenmeyi umuyoruz.

Daha önce de görüntülenen Huayra’nın bu versiyonunun daha güçlü olması ve sadece 20 tane satılması ve 2.7 milyon dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Görebildiğimiz kadarıyla bu modelinde daha dinamik bir body kit ve agresif bir duruşa sahip olan araç, kaslı bir arka difüzör ile kendisini tamamlıyor.

Huayra BC AMG biturbo 6.0 litre V12 motorun geliştirilmiş haliyle gelecek. BC olmayan Huayra 730 beygir gücünde satılırken 0-100 km’yi 3.3 saniyede tamamlıyor ve maksimum hızı 370 km ile sınırlı.

Karbon fiber kullanımının arttırıldığı Huayra böylece ağırlığını da düşürerek normal versiyonu 1,390 kg’dan daha da aza indirmeyi planlıyor. Aracın güç-ağırlık bazında iyice hızlanması özellikle Huayra’ya göre daha da hızlı olacağının bir işareti ve şimdiden bu araç için sabırsızlanmaya başladık.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu