Haberler

Ford B-Max Colour Edition tanıtıldı
Ford, B-Max ailesinin yeni üyesi Colour Edition’ın tanıtımını yaptı.

Görsel olarak diğer B-Max’lerden tavan spoileri ve siyah renkli; tavan, dikiz aynaları, radyatör ve tamponların altında yer alan koruma plakalarıyla ayrılan Colour Edition, 10 farklı renkle satın alınabilecek.

İç mekanda dikkate değer bir değişikliğin olmadığı otomobilin sesli komut edilebilen SYNC sistemine sahip olacağı belirtilirken, isteğe bağlı olarak 5 inç’lik renkli bir ekran da tercih edilebilecek. Koltukları, direksiyonu, vites körüğünü ve paspasları kahverengi dikişli almak isteyen müşterilere Cognac isimli paketi de sunan Ford, bu sayede iç mekana biraz hareketlilik getireceğine inanmış.

Ford, Fiesta Red testimizde deneme fırsatı bulduğumuz 140 PS güce sahip 3 silindirli 1.0 lt EcoBoost motorla donattığı B-Max Colour Edition’ın tasarruf ve performansı bir arada sunduğunu savunurken, 0-100km/sa hızlanmasını 10.4 sn’de tamamlayan otomobilin 5 lt/100 km’lik karma tüketim verisi ise kağıt üstünde dizel motorun varlığının sorgulanmasına neden oluyor.

Ford’un Romanya’da bulunan Craiova fabrikasında çok kısa bir süre sonra üretimine başlanacağı belirtilen B-Max Colour Edition’ın fiyatı henüz açıklanmazken, modelin birkaç ay içerisinde showroom’lardaki yerini alması bekleniyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence bu araba color edition’a uygun olmamış. Çok az renk var. Ayrıca motor da 140 beygir ama performans verileri az gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu