Haberler

Yeni motorlar daha “gürültülü” olacak

2016 Formula 1 sezonundaki araçların motoları geçen seneye oranla daha gürültülü olacak.

Geçtiğimiz sezondaki kurallar neticesinde tüm araçlarda tek bir egzoz çıkışı olması zorunluluğu yüzünden motorlar beklenilenden daha sessiz bir hale bürünmüştü. Yenilenen kurallar ile 2016 sezonunda araçlarda çift egzoz çıkışı olabilecek ve bu sayede motorun gerçek sesi daha az perdelenecek.

Mercedes takımının şefi Paddy Lowe, bu yeni düzenleme sayesinde wastegate’i (basınç sabitleme valfi) ana egzoz çıkışından ayırarak ana akımdaki sessizliği azaltabileceklerini belirtti.

Ayrıca Lowe, “Laboratuvarda yaptığımız ölçümlerde elle tutulur sonuçlar elde ettik. Bu sonuçları hayata geçirdiğimizde neler yapabileceğimizi göreceğiz.” dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Bir destek daha; Tofaş, tıbbi malzeme üretimine başladı
Etiketler

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı