Haberler

Aynasızdan selamlar: BMW i8
Alman markanın en son hamlesi olan i8’in makyajlanması, çok büyük bir inovasyonu beraberinde getirdi. Makyaj operasyonunun sonucunda aynalarından kurtulan model, aynalarının yerini epey kompleks bir sisteme bıraktı.

Gelin bu sisteme göz atalım:

  • İki yan dikiz aynasının yerinde ve bir adet de arkada olmak üzere 3 kamerayı bünyesine ekleyen sistem, bu kameraların görüntülerini iç dikiz aynasında birleştirerek kör noktaları yok ediyor.
  • Dikiz aynasının yerinde büyük bir ekran barındıran model, ayrıca görüntülerin boyutlarını değiştirebiliyor.
  • Sistem kamera görüntülerini ve g sensörünü her an denetlerken, olası bir tehlikeye karşı ekranda sarı uyarı bölgelerine yer veriyor.
  • Arka kameranın yörünge çizgileri sayesinde sistem, geri geri park etmeyi kolaylaştırırken, rutin anlarda da trafiği izlemenize olanak sağlıyor.

Video için buyrun:

Modelin galerisi:

 

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Elektrikli arabaya, eletrik ile çalışan aynasız sistem takmak, acaba Plug And Drive menzilinde ne kadar etkisi olacak. Normal aynaların ne gibi bir eksiğini gördüler.

    1. klima sistemi (koltuk ısıtma vs. de dahil buna) dışındaki donanımlar önemsenecek kadar çok elektrik tüketmiyor. illaki vardır etkisi de, aynı aracın düz aynalısıyla aradaki farkı son kullanıcının anlaması imkaansız.

  2. teknolojik kısmına bir şey diyemem ama aynaların aracın tasarımını tamamladığı bir gerçek. önden bakınca arabanın görünüşünü olumsuz etkilemiş bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı