Haberler

QUANTİNO’nun ayak sesleri
Geçtiğimiz sene Geneva’da ilk sahnesini alan QUANTİNO üretim modeli için sona yaklaşılıyor.

nanoFlowcell yetkilileri tarafından belirtilenlere göre QUANTİNO’nun konsept versiyonu ile yeniden revize edilen model arasında bazı değişiklikler olduğunu belirtiliyor. 2+2 coupe şeklinde tasarlanan model 4 adet ayrı elektrik motorundan güç alıyor ve toplamda 109 beygirlik gücü 4 tekere iletiyor.

Üretici firma model hakkında pek fazla bilgi vermiyor fakat modelin son hızının 200 kilometre olacağı ve iyonik 2 adet sıvı tankı ile birlikte QUANTİNO’nun 1.000 kilometrelik menzile ulaşması bekleniyor.

Revize edilen modelin Mart ayındaki Geneva Motor Show’da görücülerin önüne çıkacağı belirtiliyor. QUANTİNO’nun 2016’nın ilk yarısında üretimden önce son testlerinin yapılacağı eğer her hangi bir sorun ile karşılaşılmazsa ve plana uygun olarak ilerlenir ise firma üretimi küçük partilerle yapmayı planlamış.

Ayrıca nanoFlowcell Geneva’ya geçen seneki Quant F’e benzeyen Quant F Evolution modelini görücüye çıkaracağı belirtiliyor.

ibougur

1994 İstanbul doğumluyum. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslar Arası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde okuyorum. Çocukluğumdan beri ailemdeki otomobil sevdasıyla birlikte ben de bir otomobil tutukunu olarak büyüdüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu