Haberler

Ahşap trimli 911’e ‘Merhaba !’

Porsche Exclusive bu kez hünerlerini makyajlı Porsche 911 Carrera S Cabriolet üzerinde gözler önüne seriyor.

Porsche gibi yüksek kalitede araçlar üreten firmaların kullanıcılarında, kalitenin yanında sunduğu işlevsel seçenekler açısından da yüksek beklentiler oluşuyor. Bunun farkında olan Porsche Exclusive markanın özelleştirme seçeneklerinin yanına ilginç eklemelerde bulunuyor.

Örnek vermek gerekirse, güncel gövde 911 Carrera S Cabriolet modeli; ‘Jet Siyah’ isimli metalik boya, kırmızı fren kaliperleri ve 20 inçlik hafif alaşım çok kollu gri jantlar ile Porsche Exclusive tarafından donatılmıştı.

İç kısma geçildiğinde daha premium dokunuşlarda bulunan Porsche Exclusive, bu kez Carrera S gibi performanslı bir otomobilde ilk kez ahşap trimlere yer verdi. Bu trimlere direksiyon simidi, gösterge paneli, orta konsol,vites topuzu ve kapı üstlerinde yer verirken, Espresso deri döşemeyle bunu kombinleyen marka, gayet şık bir görüntü elde etmiş gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra deri kol dayama ve birkaç metalik aksam üzerine Porsche baskısının uygulandığını gözlemlediğimiz model gayet elit bir kimliğe de sahip.

Hatırlatmamız ve Porsche Exclusive’in sadece görsel etkileri olduğunu söylememiz gerekirse, 3 litrelik 6 silindirli biturbo motor, 420 beygir ve 500 Nm tork üretiyor. Bu üniteyi 7 ileri manuel veya 7 ileri otomatik(PDK) şanzıman ile arka tekerleklere ileten model manuel ve PDK şanzımanda ayrı akselerasyon ve son hız değerlerine sahip.

Opsiyonel olan Sport Chrono paketi ve PDK isimli otomatik şanzıman ile donatılan model 4 saniye içinde 0-100 km/s akselerasyonunu tamamlarken, 301 km/s’lik son hıza sahip oluyor. Manuel şanzımana yer verirken, Sport Chrono paketi bulundurmayan modelde ise 0-100 km/s akselerasyon değeri 4.4 saniyeye gerilerken, son hız 304 km/s olarak belirtilmiş.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu