Haberler

3 Serisi hala soğuklarda geziyor!
Otomobil medyasında öten bir boruya sahip olan WCF, ayrıca 2018 yılında piyasaya çıkacak yeni 3 Serisi’ni yakalayabilen casus fotoğrafçılara da sahip.

Iskandinavya soğuğunda test edilirken görüntülenen prototipler halen büyük bir kamuflajla örtülü. Buna nazaran yoğun bir çalışma sergileyen mühendisler, G20 kasa kodlu yeni 3 Serisi’ni bir sene içerisinde hazır hale getirmeye çalışacak.

Eğer prototipin tasarımından söz etmemiz gerekirse, makyajlanmış karoser olan F30’dan izler taşıyan yeni jenerasyon, BMW’nin böbrek büyütme operasyonuna girerek ön tarafını nerdeyse bir 5 Serisi kadar genişletmiş.

Egzoz kısmına bakılırsa, elde edilen ipuçlardan modelin 340i olduğu tahmin edilirken, halen kesin bir şey söylenemiyor.

Dış tasarımın aksine alt yapı olarak gelişmesi beklenen seri, en büyük adımını geçen yıl 7 Serisi’nde gerçekleşen CLAR platformuna geçerek atacak.

Araç muhtemelen 1 Serisi Sedan’la mukayese edilmemesi için boyutlarını büyütecektir. Ancak bu durum modelde ağırlık tasarrufu gereksinimi ortaya çıkarır ki burda da az önce bahsettiğimiz CLAR platformu devreye giriyor.

Biz de dahil olmak üzere medyanın başta gelen editörleri tarafından yapılan tahminlere göre yeni 3 Serisi 2017’nin ikinci yarısında gözler önüne sürülecekken, adres olarak Eylül’deki Frankfurt Motor Show işaret edilmiş.

2018’in Mayıs ayında da plazalarda yerini alması beklenen modelin, Touring versiyonunun biraz daha geç kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Seni üzmek istemem ama onlar sadece prototip farlar. Daha araba 2018’de yola çıkacak. Farlarına baktıysanız eğer gerçek bmw farı değiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı