FeaturedHaberler

Giriş seviyesi Alfa Romeo Giulia, Cenevre’de!
Yeni bir rapora göre, Alfa Romeo uzun süredir ilgiyle beklenen giriş seviyesi Giulia’nın tanıtımını 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapacak.

Bundan tam 7 ay önce, Temmuz 2015’te ilk kez tanıtılan Alfa Romeo Giulia, yalnızca spor versiyonu Quadrifoglio Verde ile podyuma çıkmıştı. Büyük beğeni toplayan bu modelin standart versiyonunun neye benzeyeceği merak konusuydu ve yayınlanan bir rapora göre bu sorunun cevabı için yalnızca 1 hafta daha beklememiz gerekiyor.

Automotive News Europe‘un haberine göre efsane İtalyan üretici, modeli ilk etapta 2.0 litrelik turbo benzinli ve 2.2 litrelik dizel versiyonlarla piyasaya sunacak. Bunlardan benzinli olanın 180, 250 ve 330 HP gücünde üç farklı versiyonu bulunurken, sadece Avrupa’da satılacağı düşünülen dizel versiyonun 135, 180 ve 210 HP güç seçenekleri sunacağı söyleniyor.

İsviçre’deki fuarın hemen ardından, 14 Mart 2016 tarihinde, Alfa Romeo, Roma/İtalya yakınlarındaki Cassino tesisinde Giulia’nın üretimine başlayacak. Mayıs ayının sonlarına doğru İtalya’daki showroomlara ardından da Avrupa’nın geri kalanına yayılacak Giulia’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satışı yılın üçüncü çeyreğinde başlayacak.

Kapakta ve aşağıda gördüğünüz fotoğraflar ise geçtiğimiz hafta Frankfurt/Almanya’da QV versiyonu ile yan yana test edilen kamuflajlı giriş seviyesi Giulia’lara ait.

Etiketler

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı