Haberler

ABT’nin hormonlu T6’sı
VAG grubu otomobillere yaptığı modifikasyonlarla adından söz ettiren ve bu sene 120. yılını kutlayan ABT, gelecek hafta gerçekleşecek Cenevre Motor Show’da tanıtacağı yeni silahlarının yanına VW T6’yı da dahil edecek.

İki farklı motor seçeneğiyle alınabilen T6’nın her iki motoru için de özel bir çalışma yapan ABT, bu motorlardan en güçlüsü konumundaki 2.0 lt çift turbolu TDI motorun 204 BG olan gücünü 235 BG’e çıkartırken maksimum tork değerini ise 450 Nm’den 490 Nm’ye çıkarmayı başarmış. T6’da kullanılan diğer bir motor olan 150 BG’lik tek turbolu 2.0 lt TDI ünitenin gücünü de 180 BG’e yükselten Alman marka, motorun 340 Nm olan tork değerini ise 400 Nm’ye yükseltmiş.

Yeni tasarımlı sportif; tamponlar, marşpiyeller, arka kanat ve ön ızgarayla dış görünümünde de farklı olduğunu ortaya koyan T6, isteğe bağlı olarak 19 veya 20 inç’lik jantlarla satın alınabilecek. 255/40 R19 veya 275/35 R20 ebatında yüksek performans Continental lastikleriyle tercih edilebileceğini belirttiği T6’yı spor süspansiyonla donatan ABT, ayrıca kapı girişinde ve paspaslarda kuruluşunun 120. yılını simgeleyen logolara da yer vermiş.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu