Haberler

KIA 2020’de atağa geçecek
KIA 5 yıl içinde tüm modellerinde yakıt tasarrufunu yüzde 25 artıracak.

Tüm ürün gamında daha temiz emisyonlar ve iyileştirilmiş yakıt tasarrufu için harekete geçen KIA, 2020 Yakıt Verimliliği Yol Haritasını belirledi. Buna göre KIA, 2020 yılı itibarıyla model serisinin ortalama yakıt tasarrufunda yüzde 25 oranında iyileştirme sağlamayı hedefliyor.

KIA tasarım, teknoloji ve donanımda yaptığı yeniliklerle dünya otomotiv pazarının önemli markaları arasına adını yazdırırken, yakıt tasarrufu konusunda da önemli çalışmaları devreye alıyor. 2020 Yakıt Verimliliği Yol Haritasını belirleyen KIA, 2014 yılının değerlerini baz alarak 5 yıl içerisinde ürün gamının tamamında yakıt tasarrufunu yüzde 25 oranında artırmayı hedefliyor.

KIA’nın 2020 Yakıt Verimliliği Yol Haritası, büyük pazarlardaki Avrupa Emisyon Standartları, ABD Kurumsal Ortalama Yakıt Tasarrufu Yönetmelikleri gibi önemli emisyon yönetmeliklerindeki standartların da üzerinde bir iyileştirmeyi öngörüyor.

KIA’nın yakıt tasarrufu iyileştirmeleri belli başlı alanlarda inovasyonlarla gerçekleşecek. KIA, yeni nesil güç aktarım mekanizmaları geliştirerek, mevcut motor serisinin yüzde 70’ini yeni nesil motorlarla değiştirecek. Ana model serilerindeki ağırlık unsurları da azaltılacak. Ultra gelişmiş yüksek mukavemetli çeliğin ve hafif malzemelerin daha fazla kullanılması, yakıt tasarrufunun artmasına katkı sağlayacak. KIA eko-otomobil serisini de güçlendirecek. Yeşil otomobil serisini 2020 itibarıyla mevcut 4 modelden 11 modele çıkaracak. Bu 11 modelin içine, KIA’nın 2020’de üreteceği ilk yakıt pili elektrikli aracı ve ilk tahsisli hibrit elektrikli modeli KIA Niro da dâhil olacak.

KIA 2020’ye kadar olan süreyi kapsayan 5 yıllık geliştirme planı dâhilinde, yakıt verimliliği yüksek teknolojiler, ileri güç aktarım mekanizmaları ve yeni ürünlere yönelik AR-GE yatırımlarını artıracak.

KIA yakıt tasarrufu teknolojilerini geliştirmeyi sürdürerek ve üretimde çevre dostu malzemeler kullanarak, sürdürülebilir hayata katkı sağlamayı hedefliyor.

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu