Haberler

Range Rover, 500,000’inci Evoque’u kutladı
Piyasaya çıkmasından 4 yıl sonra, 500,000’inci Range Rover Evoque, üreticinin Halewood, İngiltere’deki üretim tesisinde banttan indi.

Range Rover’ın giriş seviyesinde konumlandırdığı modeli aynı zamanda şimdiye kadarki en hızlı satılan model olma özelliğine de sahip. Öyle ki Land Rover’ın toplam satışlarının 3’te 1’ini Evoque oluşturuyor. Şirketin Halewood, İngiltere’deki fabrikasında her 80 saniyede bir Evoque üretim bandından iniyor.

2008 yılında LRX Konseptiyle ipuçları verilen Evoque, 2011 yılında piyasaya çıktığında, konsept model ile olan tasarım benzerlikleri sayesinde herkesi kendine hayran bırakmıştı. Geçtiğimiz yıl makyajlanan model satışa çıktıktan sonra bir yıl bile geçmeden 100,000 adetlik satışa imza attı ve geçtiğimiz yıl Evoque model ailesindeki üç ve beş kapılı versiyonlara Convertible modeli katıldı.

İngiliz üreticinin tasarım sorumlusu Gerry McGovern, yapılan kutlama etkinliğinde “Evoque, 165’ten fazla uluslararası ödül kazanarak, markaya yeni müşteriler çekerek ve rekabetin lideri olmak için evrimleşerek Land Rover için büyük bir başarı oldu.” dedi ve ekledi “Yeni Evoque Convertible ile ürün gamımızı genişlettik ve markaya daha da fazla yeni müşteri çekeceğiz.”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu