Haberler

Goodyear yine en beğenilen lastik üreticisi oldu
 

GOODYEAR, Üst Üste Dördüncü Kez Dünyanın En Beğenilen Lastik Üreticisi Seçildi!

Lider lastik üreticilerinden GOODYEAR, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi tarafından, üst üste dördüncü kez ‘dünyanın en beğenilen lastik üreticisi’ seçildi.

118 yıllık tarihi ile dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, Fortune Dergisi tarafından düzenlenen “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” araştırmasına göre, “motorlu araç parçaları üreticisi” kategorisinde ABD menşeli şirketler arasında birinci, genel kategoride ise üçüncü oldu. Goodyear, hem genel değerlendirmede hem de dokuz farklı değerlendirme kriterinde rakiplerini açık ara ardında bıraktı.

1930 yılından bu yana dünyanın lider iş yayınlarından biri olan Fortune tarafından 1983’te hazırlanmaya başlayan en beğenilen şirketler listesi “kurumsal itibar konusunda nihai karne” olarak biliniyor.

Şirketin bilinirliğini belirlemek için yenilik, insan yönetimi, varlık kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, mali istikrarlılık, uzun süreli yatırım, ürün-hizmet kalitesi ve küresel rekabetçilik ölçütlerini baz alan liste yaklaşık 4.000 kişilik üst düzey yönetici, yönetim kurulu ve mali analiz uzmanının titizlikle yaptığı profesyonel değerlendirmelerine dayanıyor.

Tam listeye ve konuya dair daha geniş bilgiye www.fortune.com/WMACadresinden online olarak veya Fortune Dergisi’nin 2016 Mart sayısında ulaşabilirsiniz.

Furkan ALPERGİN

1988 doğumluyum. Uluslararası Ticaret mezunuyum. Kendimi bildim bileli otomobille yatıp kalkan, otomobillerden kopamayan biriyim. Otomobilin, bir ihtiyaçtan ziyade daha çok bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğuna inanırım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu